Kdo je Kajjka ...  a proč vlastně "kajjka"???

V první řadě jsem holka

(ne žena - prostě holka, co má bláznnivý nápady a pocit, že nikdy nedostane rozum -  a tak to asi bude až do důchodu).

 

Pak jsem určitě máma a manželka a dcera a sestra a neteř a kamarádka a... a tak dál. Chci tím říct, že je pro mne důležitá rodina, kamarádi a vlastně asi všichni kolem. Mám potřebu hledat v lidech to dobré. Ne proto, že jsem se někde dočetla, že se to má dělat. ale prostě proto, že je mi tak na světě líp.  Uvedu příklad své pošetilosti: Když se mi jednou při kurzu stalo, že mi někdo odnesl drahé nůžky, nechtěla jsem věřit, že by to byl úmysl. Asi to byl omyl, na který ta osůbka ještě pořád nepřišla ... zní to naivně? Jo, já vím. Vím, že to ani není pravda, ale žije se mi líp s pocitem, že lidé kolem mne jsou hodní. Takže paní i nůžky zdravím ;). Není na mně, abych to soudila, od toho je někdo jiný.

Tím se dostávám k tomu, čemu věřím. Věřím, že je něco víc - něco tam "nahoře". Jestli to mám nazvat Bůh, tak asi ano - věřím v Boha. A věřím ve smysl života. Svůj vidím v práci s lidmi. V tom, že umím lidem udělat radost. Dovednostmi i slovy. Že umím v lidech vidět lidskost. Že je umím "probudit" a ukázat jim, že v sobě mají dobro. Umím vidět svět jinak a umim tenhle pohled ukázat i ostatním. A proto právě dělám to, co dělám - výtvarnici, lektorku, terapeutku ...

 

Původně jsem zdravotní sestra. Nebudu tvrdit, že jsem od mládí měla jasný cíl. Spíš jsem měla zdravotnickou rodinu. Pak se mnou život chvíli točil a učil mne učit se :D.

Vidím energie a vidím auru. Ne pořád - prostě někdy........... když to vidět mám :). A tak mne cesta vedla i k duchovnu a esoterice. Nejprve jsem se dostala k takovým věcem, jako jsou výklady karet a regresní terapie a tudy vedla cesta k poradenství v oblasti osobního rozvoje. Jsou věci, které zkrátka vím - jen nevím, jak je možné, že ostatní je nevědí.Pravda asi bude taková, že všichni máme někde v sobě zamčenou lidskost a s ní i všechny informace, ale někteří možná ztratili klíče. A pak jednoho dne jsem dostala možnost učit se dál - učit se, jak se to, co už dávno v sobě sama vím, jmenuje odborně a kdo to kde sestavil do grafu a pouček. Odtud vedla moje cesta k lektorování seminářů soft skills - měkkých dovedností.

Ale než mě k tomu má cesta dovedla, trvalo to deset let.

Mezitím jsem se dostala ke tvoření - nebo se spíš tvoření dostalo pořádně ke mně. Tvořila jsem od mala, ale až skoro ve třiceti jsem se tvoření začala věnovat profesionálně. 

Nebudu se tu rozepisovat ani o tvoření, ani o lektorování - můžete si o tom přečíst víc na jiných stránkách tohoto webu. 

Napíšu už jen to, jak je možné, že jsem Kajjka. Ale nečekejte nic poetického. Jmenuji se Karla a Kajka mi říkají kamarádi.

Proč ale ta dvě "J", že ?

Když na mne kamarádka chtěla být hodná, říkala, že to znamená "jasně jedinečná", ale to je přece každý ;). 

Důvod je prozaičtější: Zkrátka při první registraci e-mailu už Kajka s jedním "J" bylo obsazené a tak jsem tam klepla druhé a už to šlo. A protože mám paměť někdy děravou, nechala jsem si Kajjka se dvěma "J" i k přihlašování na různé diskuse a weby. A pak už mne tak prostě všichni znali a tak jsem to nechala tak.  (Numerologicky je to pro mne taky zajímavější .. ale to jen tak na okraj a hlavně jsem to zjistila až později, takže zase nic zajímavého.)

Zkuste si spočítat své jméno

- třeba si také přidáte nějaké to písmenko 

 

Postřehy

Až někdě potkáte film:

Nádherná zelená, mrkněte na něj. Občas si připadám jako "odpojená od systému" ... co vy?